јован донев

Пронајдени се 20 резултати на тема „јован донев“
Вести

Донев: СДСМ е заробена партија, Заев промовира свој пулен кој мораше да го бараме на интернет за да знаеме кој е

Фактот дека Ковачевски се појави на преговори уште пред Заев да ја поднесе оставката и да преговара тоа беше октроирање на нов претседател....
Вести

Донев: СДСМ е заробена партија, Заев промовира свој пулен кој мораше да го бараме на интернет за да знаеме кој е

Фактот дека Ковачевски се појави на преговори уште пред Заев да ја поднесе оставката и да преговара тоа беше октроирање на нов претседател....
Вести

Донев: Власта сака да попушти пред Бугарија, а да прикаже дека постигнале компримисно решение, истата шема како со Преспанскиот договор

Власта не се надева на притисок кон Бугарија, туку сака тоа што се спремни да го направат, да попуштат на бугарските барања, и тоа е очигледно,...
Вести

Донев: Оваа влада е закана за демократијата во Македонија, на владата на СДСМ и Заев воопшто не им е гајле што мислат граѓаните за носење на 650 Авганистанци

Оваа влада е закана за демократијата во Македонија. И тие го знаат тоа, затоа вака се однесуваат и кон Авганистанците, се додворуваат...
Вести

Донев: Не треба да се верува во изјавите на Заев за преговорите со Бугарија, истото го правеше кога се колнеше во децата пред Преспанскиот договор

Поранешниот амбасадор на Македонија во Велика Британија, Јован Донев во врска со предлогот од страна на Португалија за продолжување...
Вести

Донев: Георгиевски и Бучковски се ликови кои мора да се на функција за да може Заев да го продаде тоа што го смислил

„Не би сакал да го коментирам Љубчо Георгиевски, не ме интересира тој човек. Тоа се тие ликови на таа издвоена политичка елита кои немаат...
Вести

Донев за Заев: Нема никаква логика во неговото образложение денеска во Собранието, граѓаните и државата станаа негови заробеници

„Суштината е дека нема никаква логика во образложението на Заев денеска во Собранието. Јас го слушав образложението негово, дека бара...
Вести

Донев: Дали тие што ја поддржуваат СДСМ и коалцијата, поддржуваат кантонизацијата на Македонија и дали СДСМ прифаќа промена на химната?

Поранешниот амбасадор на Македонија во Лондон Јован Донев, кој синоќа гостуваше во ТВ Алфа во емисијата „Заспиј ако можеш“, праша дали...
Вести

Јован Донев за писмото на Груевски: Со одобрениот азил се потврдува тврдењето дека во Македонија има политички прогон!

Поранешниот дипломат и долгогодишен професор по политички науки, Јован Донев, во коментар за „Економски Лидер“, го анализира писмото...
Вести

Донев: Власта не влезе во преговорите да направи компромис, туку ако можат да продадат нешто на македонската јавност

Во овие преговори не влегоа со намера да добијат вин-вин ситуација и компромис. Влегоа ако можат нешто да продадат на македонската јавност...