Јенс Столтенберг

Пронајдени се 155 резултати на тема „Јенс Столтенберг“
Регион

Столтенберг: Српската и косовската страна конструктивно да се вклучат во дијалог и да го решат спорот по дипломатски пат

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека српската и косовската страна мора „конструктивно да се вклучат“...