јавен превоз

Пронајдени се 81 резултати на тема „јавен превоз“
Вести

Мицкоски со решение за јавниот превоз во Скопје: Наместо за матни зделки на тајните средби Арсовска и Ковачевски нека побараат попуст за милионскиот договор за нафта

Мојата порака и до градоначалничката и до Ковачевски е кога ќе се среќаваат на тие тајни средби во Владата е да договорат суштински...
Вести Скопје

ФОТОГАЛЕРИЈА: СКОПЈЕ БЛОКИРАНО- Приватните превозници остануваат на улица се до исполнување на барањата

Приватните превозници вклучени во Јавниот линиски превоз денеска од 7:00 часот со повеќе од 30 автобуси протестираат со целосно блокирање...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Бараме вонредна седница на Советот, нема да дозволиме Скопје да остане без јавен превоз

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Град Скопје бара вонредна седница на Советот по случувањата со јавниот превоз во...