јане мицевски

Пронајдени се 6 резултати на тема „јане мицевски“
Вести

Мицевски: Досегашната пракса за плаќање кон надворешни компании станува минато, со пуштањето во употреба на 4 нови градежни машини претпријатието „Дрисла“ станува независно

Досегашната пракса во ЈП Депонија „Дрисла“ за изнајмување градежни машини од надворешни компании од денес прекинува, истакна директорот...
Вести

Мицевски: Поради застарената градежна механизација со која ЈП „Дрисла“ работи набавуваме 4 нови градежни машини и нови камиони

На денешната седница на Град Скопје, се обрати директорот на ЈП Депонија „Дрисла“, Јане Мицевски, каде тој посочи дека депонијата во...
Вести

Мицевски: За финансиското работење на „Дрисла“ ќе следува ревизија, ќе се откажат сите непродуктивни расходи

„Како што знаете јас сум назначен за вршител на должност на оваа функција веќе неколку дена. И поради тој факт јас ова финансиско работење...
Вести

Мицевски: Дескоска во комисија за полагање на правосуден испит вдоми сопруга на поранешен кандидат за градоначалник од СДСМ

Скандал до скандал, непотизам до непотизам. Рената Дескоска повторно е вмешана во скандал каде што инсталира партиски кадри на СДСМ...
Скопје

Мицевски до Шилегов: Граѓаните на Сопиште немаат метро, но имаат чест, достоинство и крената глава, каква вие немате ниту сега, ниту ќе имате до крајот на вашиот живот!

Ја слушам новата изјава на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и искрено имам помешани чувства, човек не знае дали повеќе да го...