јаким неделков

Пронајдени се 9 резултати на тема „јаким неделков“
Вести

Наставниците утре НЕМА да примаат ученици: СОНК алармира дека се шират неточни информации, штрајкот е конечна одлука!

Оставивме простор со очекување дека до крајот на оваа недела ќе изнајдеме заеднички прифатливо решение со надлежните, но изгледа дека...
Вести

СОНК најавува протести од понеделник ако не се постигне договор: „Од министерот зависи дали навреме ќе почне учебната година“

До први септември ако МОН не испорача резултати, протест ќе има во понеделник, вели претседателот на СОНК, Јаким Неделков, во изјава...