јајце

Пронајдени се 20 резултати на тема „јајце“
Занимливости

НАВИСТИНА ПОМАГА: Еве колку прженото јајце ќе ви ја олесни маката со мамурлакот, но ова е најдобриот лек!

Ако минатата ноќ испивте неколку чаши повеќе и сега сакате само да престане страшното чувство на мамурлак што следеше, знајте дека времето...
Живот и стил

Пред изгрејсонце офарбајте црвени јајца: Пред да почнете мора да ги направите овие работи, дознајте го значењето

Утре е Велики Четврток со што почнуваат Велигденските празници. Рано наутро пред изгрејсонце, домаќинките ги бојадисуваат првите велигденски...
Храна и пијалаци

Сите знаеме да направиме кајгана и јајце на око, но најголем хит е “јајцето на облак“ – еве како да го подготвите

Сите знаеме колку се здрави јајцата, особено затоа што изобилуваат со протеини. Можеби варените јајца се најниско калорични, но затоа...
Занимливости

Дознајте ја вистината за најпопуларната фотографија на Инстаграм: Верувале или не, на неа има само едно обично јајце (ФОТО)

Фотографијта која во моментов го има најголемиот број допаѓања на Инстаграм прикажува само едно обично јајце. Имено, неодамна на Инстаграм...
Занимливости

Еве како Доста остана без лото премија: Нејзината кокошка ја имаше добитната комбинација, но таа не ја послуша (ФОТО)

Доста Комлјеновиќ, мештанка на местото Челе кај Приједор, има кокошка која снела едно чудно јајце, а благодарение на истото можела дури...