јајца

Пронајдени се 54 резултати на тема „јајца“
Вести

ВИДЕО: Роднините на трагично загинатите во тетовската ковид болница со јајца гаѓаа кон зградата на општина Тетово

Роднините на трагично загинатите во модуларната ковид болница денеска одржа протест, притоа барајќи правда за нивните сакни. Револтираните...
Занимливости

Ставете јајце на дното на саксијата со цвеќиња и ќе видите нешто неверојатно! Овој трик ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Идејата е дека додека јајцата се распаѓаат, тие ја обезбедуваат почвата со многу потребни хранливи материи, помагајќи им на растенијата...
Вести

КОЛКУ ЈАЈЦА СМЕЕМЕ ДА ЈАДЕМЕ НА ДЕН: Не е исто за секого, еве од што зависи – една група луѓе МОРА да јадат повеќе!

Често поставувано прашање по Велигден, еве го одговорот! Велигден пристигна, сите имаме еден куп обоени јајца во домот, и по традиционалното...