јадранско море

Пронајдени се 11 резултати на тема „јадранско море“
Познати

До 1999 светот не знаеше како изгледа сопственикот на Зара: Бизнисменот „тежок“ 70 милјарди долари заплови со јахтата на Јадранот (ВИДЕО)

Шпанецот Амансио Ортега (83), сопственик на модниот гигант Индиттекс чии брендови се: Зара, Бершка, Масимо Дути, Страдивариус, Ојшо и Пол...
Занимливости

Црногорец се обиде да им се спротистави на брановите со својот скап автомобил, но тоа што се случи ги изненади сите (ВИДЕО)

Љубители на автомобилите овие денови ги насмеа еден возач од соседството кој на чуден начин реши да ја провери „силата“ на својот автомобил. Станува...