јадење

Пронајдени се 29 резултати на тема „јадење“
Храна и пијалаци

ЈАДЕТЕ ПАМЕТНО: Еве неколку ТРИКОВИ како да уживате во ПРАЗНИЧНАТА ТРЕПЗА без да се здебелите ниту грам!

Започна за многумина еден од најубавите периоди од годината. Божиќ е сѐ поблиску, куќичките се полни со храна на која е тешко да се одолее,...
Познати

Дали ХРАНАТА е тајната на нејзината долговечност? Кралицата има 95 години, а еве што јаде за доручек, ручек и вечера!

Иако наполни 95 години, кралицата е во одлична здравствена состојба, а причина за тоа може да биде нејзината исхрана. Еве што јаде во текот...