иван јорданов

Пронајдени се 80 резултати на тема „иван јорданов“
Вести

Јорданов: Предвремени парламентарни избори час поскоро за да се стави крај на овие понижувања кои ги доживуваме од оваа власт

„Во оваа изборна година сигурно знаеме дека ќе имаме локални избори, но посакувам да има и предвремени парламентарни избори, бидејќи...
Вести

Јорданов: Иницијативата за собирање на потписи го рефлектира мислењето на граѓаните, 100.000 семејства се против дивеењето на власта со Законот за попис

Заедно со народот отпочнавме иницијатива за собирање на потписи. Иницијативата за собирање на потписи е она кое што го рефлектира мислењето...
Вести

Јорданов: Власта го одби и предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за електронски попис, тоа отвора дополнителен сомнеж за самата операција

Да не оставиме впечаток дека ние ги кочиме процесите во Република Македонија и дека ние само нудиме критика, дадовме предлог до власта,...
Вести

Јорданов: Многу држави поразвиени од Македонија одлучија да го одложат пописот и да се соочат со пандемијата, но власта упорна да изврши политичка операција

Целиот процес кој што започна со носењето на овој криминален Закон како што го насловивме ние, започна во еден период кога многу држави...
Вести

Јорданов: Легитимно е да бараме предвремени избори, анкетите покажуваат владата нема поддршка и доверба од граѓаните

Сосема легитимно е опозицијата да бара предвремени парламентарни избори кога власта испорачува лоши резултати вели пратеникот од...
Вести

Јорданов: Србија има пад од 2.5%, а ние бележиме пад од 5 до 6% од БДП, тоа говори дека власта гради економија на нездрава основа

Еве да се компарираме со Србија, со која што и во минатото сме се компарирале, еве и денес. Падот на БДП во Србија е 2.5%, а ние го немаме...
Вести

Јорданов: ВМРО-ДПМНЕ секогаш во интерес на граѓаните ја дава поддршката на клучните закони, иако власта ниту еден предлог нема прифатено особено во економијата

– Секогаш кога станувало збор како да се помогне на компаниите и на стопанството, ВМРО-ДПМНЕ е партија која што во Комисиите давала...
Вести

Јорданов: Оваа Влада во првите 100 дена има најмалку доверба во историјата на Македонија, граѓаните не веруваат дека пописот ќе биде веродостоен

Живееме во време кога граѓаните ја оценуваат работата на актуелната Влада, па во првите 100 дена имаат најмалку поддршка за оваа Влада...
Вести

Јорданов: За пописот клучно е тоа што нема консензус, се одржува во сред пандемија, не е по препораките на ЕУРОСТАТ и се злоупотребува европското знаменце

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов денеска во „Стадион“ во Канал 77, а во врска со законот за попис, истакна дека она...
Вести

Јорданов: Оваа влада не е реформска туку криминална и расипничка, им го нема суперменот Венко да излезе и каже зошто нема инфраструктурни проекти во здравството

Денес од собраниска седница се обрати и пратеникот Иван Јорданов од редовите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За...
Вести

Јорданов: Филипче денес е должен да каже каков е исходот од инспекцискиот надзор во Клиничката болница во Штип, после смртта на пациентката од Берово

Овој дочек на Министерот за Здравство е со цел, да го потсетиме за состојбите во нашиот град. Венко Филипче денес е должен да каже каков...
Вести

Јорданов: Денес во Штип имаше мафијашки избори, само за Заев да спаси власт, вршеше притисоци и уцени

Денес цел Штип беше сведок на мафијашки избори организирани од Зоран Заев, и двоецот Бочварски и Сашко Николов, ова вечерва преку прес-конференција...