истанбул

Пронајдени се 65 резултати на тема „истанбул“
Регион

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ИСТАНБУЛ, ИМА И МРТВИ: Ветерот преврте камиони, ќерамида падна врз жена и дете (ФОТО+ВИДЕО)

Најмалку четири лица загинаа, а девет се повредени во силното невреме што денеска го зафати Истанбул и некои други градови во Турција. Невремето...
Останати спортови

Уште еден голем успех на македонските таеквондисти: На Президент Купот во Истанбул се закитија со сребро и бронза

Македонските натпреварувачи со два медали се враќаат од Истанбул по настапот на Президент Купот 2021, еден од најсилните теквондо турнири...
Занимливости

Истанбул доби ново импресивно здание високо 369 метри – сите туристи ќе сакаат да го посетат, од врвот се гледа и Европа и Азија (ФОТО)

Турската метропола Истанбул доби нова футуристичка радио-телевизиска кула висока 369 метри. Дизајнирана е од компанијата „Меике Алтинисик...
Познати

Кога објави каде спие фановите сакаа да се на нејзино место: Српската пејачка замина на луксузно патување вредно цело богатство (ФОТО)

Популарната српска пејачка Вики Миљковиќ покрај кризата со коронавирусот која ја зафати речиси цела естрада во соседството и пошироко...
Регион

ВИДЕО: Неред во Истанбул поради страшното невреме возила заробени во вода, граѓаните барале засолниште

Силно невреме го зафати вчера Истанбул и доведе до потешкотии во извршувањето на секојдневните обврски на граѓаните од турскиот град. Невремето...
Занимливости

Необична атракција во Истанбул: Иранец продавал лубеници од багажникот на неговото виолетово Ламборџини

Пред автомобилите да станат вообичаен дел од 20-от век, уличните продавачи овошјето и зеленчукот го продаваат од шарени автомобили кои...