истанбул

Пронајдени се 104 резултати на тема „истанбул“
Вести

МНР: Полесно повредена македонска државјанка во турканиците по експлозијата во Истанбул, нема настрадани македонски граѓани

И 24 часа по вчерашната експлозија во Истанбул, Министерството за надворешни работи и нашите претставништва во Турција немаат информации...
Познати

Познатиот македонски водител бил во Истанбул за време на експлозицијата, еве што вели за ужасот и страотните слики (ВИДЕО)

„Само што поминавме со моите пријатели, бевме на една мала тура на плоштадот „Таксим“, по што тргнавме на другата страна на Истанбул,...