исчезнати лица

Пронајдени се 35 резултати на тема „исчезнати лица“
Вести

Неажурност или неажурираност: МВР го води за исчезнат, тој си живее во велешко и си создал семејство – го бара ли некој?

Поради големата паника која се јави кај јавноста по неколкуте исчезнати лица во Македонија, КУРИР започна детално и обемно истражување...
Вести

Непозната судбината на 132 исчезнати лица од Македонија за период 2014-2018, на интернет страната на МВР објавени само 64 лица

Граѓаните во паника, а Министерството за внатрешни работи се обидува да ја смири ситуацијата откако во јавноста и на социјалните мрежи...
Хроника

Скијале на Попова Шапка, па исчезнале- не биле достапни на мобилните телефони, а полицијата ги пронашла во 2 часот по полноќ

Триесет и шестгодишниот тетовец Љ. С,  вчера околу 19 часот и 30 минути, во Полициското одделение Попова Шапка пријавил дека 29-годишниот...
Вести

МВР не знае колку малолетници се исчезнати во државата: Каква статистика води полицијата за исчезнатите лица?

282 лица во првите девет месеци од годинава биле пријавени за исчезнати, но МВР речиси да нема никакви податоци за нив. Полицијата не знае...