институт за јавно здравје

Пронајдени се 37 резултати на тема „институт за јавно здравје“
Вести

Неделен извештај: Промена на старосната граница на заболени, најмногу новозаразени на возраст од 40-49 години

Министерството за внатрешни работи го објави неделниот извештај од Институтот за јавно здравје за состојбата со коронавирусот во Македонија. Според...
Вести

Вкупно 3152 случаи на коронавирус – Скопје, Куманово, Тетово, Прилеп, Штип и Велес со најголем број позитивни лица

Нови 127 случаи на коронавирус потврди вчера Институтот за јавно здравје. Извршени се 702 тестирања, а случаи на новозаболени се регистрирани...
Вести

Голем раст на бројот на новозаболени од коронавирус, Македонија со најголем број случаи во еден ден од почеток на епидемијата

Институтот за јавно здравје информира дека во текот на вчерашниот ден регистрирани се нови 119 случаи на коронавирус во Македонија (Министерството...
Вести

Скопје, Куманово, Тетово, Прилеп, Велес и Штип со најмногу случаи на коронавирус – 765 од вкупниот број на заразени се без симптоми

Вкупно 89 нови позитивни случаи на коронавирус од 9 градови во државата се регистрирани во текот на вчерашниот ден. Најголем дел од регистрираните...