инсекти

Пронајдени се 8 резултати на тема „инсекти“
Занимливости

Празниците и се претвориле во пекол: Откако ја донела новогодишната елка во домот од неа почнале да излегуваат страшни работи (ФОТО)

Повеќе од 100 богомолки го нападнале домот на една жена во Вирџинија откако таа ја донела својата новогодишна елка во домот. Како што...