имунитет

Пронајдени се 58 резултати на тема „имунитет“
Храна и пијалаци

ВНЕСОТ НА ОВИЕ 5 МИНЕРАЛИ Е ИСКЛУЧИТЕЛНО ВАЖЕН: Без нив телото започнува побрзо да старее, а имунитетот да опаѓа!

Сите знаеме дека ако сакаме добро здравје, мора да му обезбедиме на организмот доволно витамини. Витамините се хранливите суперхерои...
Вести

Д-р Пановски: Вакцините штитат едвај 30 проценти од омикрон, реинфицираните со овој сој стекнуваат најсилен имунитет

Вакцините на почетокот имаа ефикасност од над 90 проценти, но со секоја појава на нова варијанта на коронавирусот, ефикасноста на вакцините...
Вести

Филипче: Природниот имунитет се намалува, вакциналниот е траен – сите да се вакцинираат за да постигнеме колективен имунитет

Министерот за здравство Венко Филипче денеска истакна дека додека сите не се вакцинираме ова нема да престен и тоа е единствен спас. -Има...
Храна и пијалаци

Истражувањата покажаа дека овааа намирница што ја користите скоро секој ден е непроценлива за добар имунитет

Научниците докажаа нови придобивки од јогуртот. Веќе е познато дека станува збор за многу пожелна храна како дел од ручекот или вечерата,...
Храна и пијалаци

Најмоќното природно масло за јакнење на имунитет: Појак е од било кој додаток, и се конзумира 3 пати на ден

Во време на пандемија од коронавирус, но исто така и сезонски респираторни заболувања, ние се грижиме повеќе за здравјето од кога било...