име

Пронајдени се 47 резултати на тема „име“
Вести

Силјановска Давкова: Името е неразделно од нашиот идентитет, тоа го тврдеше и Димитров во Хаг, но сега е заразен од „Заевизмот“

Ќе ве излажам ако ви кажам дека ако станам претседател, веднаш ќе го укинам Преспанскиот договор. Тоа може само Уставниот суд да го поништи...
Познати

Дарко Лазиќ по тешката несреќа откри како ќе се вика синот: Името на неговиот наследник има силно значење и симболика (ВИДЕО)

Познатиот пејач Дарко Лазиќ за прв пат се појави во медиумите по тешката сообраќајна несреќа која ја преживеа во октомври минатата...
Вести

Таки Фити говореше дека Уставот не смее да се менува, сега вели дека мора да проголтаме едно горчливо апче и да прифатиме промена

Договорот за промена на името за севкупна постигнат меѓу премиерите на Република Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, а...
Вести

Харадинај, Тачи и Рама презадоволни од Заев: Косово и Албанија му честитаа македонскиот премиер за промената на името

Можеби Македонците не се премногу воодушевени од договорот на премиерот Зоран Заев и Алексис Ципрас за промена на името на Република...
Вести

Заев гледајќи ги во очи ги излажа граѓаните: Во 2016. кажа дека нема да има промена на Уставот, но не остана доследен на зборот (ВИДЕО)

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев едно ветуваше пред да стане премиер, сосем друго прави откако е дојден на власт. Тој во...
Вести

Од Владата тврдат дека Република Илинденска Македонија е задоволително за двете страни: Никогаш не сме биле поблиску до решение

Одлуката на премиерот Зоран Заев да прифати предлог за промена на името и уставот на државата без консултации со опозицијата и експертите,...