игор николов

Пронајдени се 138 резултати на тема „игор николов“
Вести

Николов: Оваа листа на советници е онаа која треба да ја добие поддршката на граѓаните, која ветува добробит на граѓаните на Тетово

Денеска сме во Тетово. Докторите од Тетово и од Скопје остварија средба со носителот на листата и со советниците на листата на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Николов: Две години корона, две години хаос, сега пациентите пак се заглавија во здравствениот безизлез, премногу е!

И по две години целосно конфузнст во здравството, најмногу жртви и несоодветно справување во периодот на пандемијата со корона, Владата...
Вести

Николов го демантира Заев: Ниту јас, ниту некој од Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ некогаш сме консултирани за мерките против КОВИД

Иако Зоран Заев вели дека биле повикани за да ги консултираат за здравствената политика во врска со Kовид – 19, претседателот на Комисјата...
Вести

Николов: Филипче е најповиканиот на одговорност, зошто нема основни одговори од кој материјал се градени болниците и како горат за две минути

Зоран Заев и Венко Филипче се најповикани за случајот во Тетово каде што изгоре модуларната болница. Засега никој не одговара, ниту...
Вести

Николов: Се отвара можност за дискриминација на луѓето, доколку не се испрецизираат јасно предложените мерки за вакцинален сертификат

За жал, и за овој четврт бран чувството и кај мене и кај колегите е дека не гледаме јасно кој е планот. Општото чувство е дека повторно...
Вести

Доктор Николов: Инфективна клиника е полна до четврти спрат, има наредба докторите да ги прекинат одморите, а во исто време се одржуваат журки и забави, ова е ненормална ситуација

Како Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ подготвивме цел сет на предлог мерки за да се подготви здравствениот систем на она што ни следи...
Вести

Доктор Николов: Имаше најавите дека Делта сојот доаѓа уште во јуни, ама Филипче тогаш реши да прогласи крај на пандемијата, мерките дискриминираат

Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, доктор Игор Николов во денешното гостување во Дневникот во Сител Телевизија,...
Вести

Доктор Николов: Филипче да ги примени предлог мерките во пресрет на есента, потреба е масовна вакцинација и процесот да не запре

Секојдневните апели дека недостасуваат вакцини потврдуваат дека практично ние бараме односно ја нагласуваме потребата од вакцина....
Вести

Доктор Николов: Ако власта сакаше Клинички центар, требаше да го изгради тој што го остави ВМРО-ДПМНЕ со готов проект и обезбедени финансиски средства

Доктор Игор Николов претседател на Републичката Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата „Жешко политичко лето“...
Вести

Николов: Потребен е Бел план за подготовка на здравствениот систем, не треба поради неспособноста на власта пак граѓаните да страдаат

Нас ни се потребни мерки сериозни за подготовка на системот за евентуален бран. И за здравствениот систем и епидемиолошкиот систем...
Вести

Николов: Комисијата за заразни болести треба да се професионализира со нови луѓе и под итно мерки да се спречи ширење на делта вирусот во Македонија

Игор Николов, претседател на Комисија за здравство при ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „24 анализа“ потсети како минатата година...
Вести

Николов: Собранието да ја исправи неправдата кон граѓаните поради неспособноста на власта и да ги рефундира средствата за вакцинација во странство

Поради катастрофалниот однос на власта предводена од Заев и Филипче Македонија беше и е на дното по вакцинација против КОВИД-19 во регионот...
Вести

Николов: И по половина година откако во светот стартуваше вакцинација против корона, Филипче уште се вози на донации од вакцини

Додека сите земји веќе говорат дали нивното население има имунитет и колкав дел од истото има имунитет, во Македонија не може да се каже...