Гранит Џака

Пронајдени се 26 резултати на тема „Гранит Џака“
Фудбал

„Србија гори“: Еве што изјавија Џака и Шаќири пред доаѓањето во Белград по скандалот на СП во Русија

Швајцарските фудбалери Џердан Шаќири и Гранит Џака се извинија за прославата на головите против Србија на Светското првенство во Русија. Џака...
Фудбал

Не може да заборави на Голема Албанија ниту на одморот- Џака повторно со скандалозна фотографија, но овој пат соучесник и сопругата

Репрезентативецот на Швајцарија Гранит Џака кој за време на мечот помеѓу Србија на Светското првенство предизвика голем скандал покажувајќи...
Фудбал

Џака предизвика нов скандал, удри по швајцарскиот фудбалски сојуз: „Тој има проблематично размислување од камено време“

Швајцарскиот репрезентативец со албанско потекло Гранит Џака се огласи по бурата која се подигна поради неговото скандалозно однесување...
Фудбал

Се спремаат радикални мерки: Играчи со две државјанства нема да имаат право на настап за Швајцарија

Фудбалската федерацијата на Швајцарија сериозно ја гледа опцијата да им забрани на играчите со двојно државјанство да играат за репрезентацијата. Швајцарските...
Регион

Еди Рама ќе ја плаќа казната на Шакири и Џака за скандалозната прослава: Тоа е во знак на благодарност од сите радосни Албанци

Премиерот на Албанија, Еди Рама отвори банкарска сметка на која може да се уплаќаат пари како би се платила казната која Фифа им изрече...
Фудбал

Албанската дијаспора, министрите, политичарите сплотени- ќе собираат брдо пари за да ја платат казната на Џака и Шаќири

По одлуката на ФИФА да ги казни фудбалерите на Швајцарија Гранит Џака и Џердан Шаќири, албанската дијаспора одлучи да собере пари и...
Фудбал

Капитенот на Швајцарија им се придружи на Шакири и Џака во провокациите: Лихштајнер стана еден од најомразените во својата земја (ФОТО)

Капитенот на Швајцарија, Стефан Лихштајнер  голот на својот тим го прослави на ист начин како и Џердан Шакири и Гранит Џака, покажувајќи...
Фудбал

Реакции во српските медиуми: Шакири и Џака и донесоа победа на Швајцарија, славеа скандалозно провоцирајќи ја Србија (ФОТО+ВИДЕО)

Репрезентацијата на Швајцарија успеа да стигне до голема победа против Србија со 2:1, со головите на фудбалери кои имаат потекло од Косово,...