Гранит Џака

Пронајдени се 36 резултати на тема „Гранит Џака“
Фудбал

ФИФА ПРЕСЕЧЕ – сепак ќе поведе истрага за однесувањето на Џака, еве како се „оправда“ фудбалерот за облечениот дрес

Швајцарските медиуми објавуваат дека ФИФА, сепак, ќе покрене постапка против однесувањето на Гранит Џака за однесувањето за време и...
Фудбал

Српски новинар го праша Гранит Џака за дуелот со Србија, кој ќе биде одлучувачки, еве го неговиот одговор!

Гранит Џака по мечот зборуваше за поразот од Бразил. Како што вели тој, направиле се што е во нивна можност да освојат поволен резултат. „Многу...
Фудбал

„Србија гори“: Еве што изјавија Џака и Шаќири пред доаѓањето во Белград по скандалот на СП во Русија

Швајцарските фудбалери Џердан Шаќири и Гранит Џака се извинија за прославата на головите против Србија на Светското првенство во Русија. Џака...
Фудбал

Не може да заборави на Голема Албанија ниту на одморот- Џака повторно со скандалозна фотографија, но овој пат соучесник и сопругата

Репрезентативецот на Швајцарија Гранит Џака кој за време на мечот помеѓу Србија на Светското првенство предизвика голем скандал покажувајќи...
Фудбал

Џака предизвика нов скандал, удри по швајцарскиот фудбалски сојуз: „Тој има проблематично размислување од камено време“

Швајцарскиот репрезентативец со албанско потекло Гранит Џака се огласи по бурата која се подигна поради неговото скандалозно однесување...