гранични премини

Пронајдени се 63 резултати на тема „гранични премини“
Вести

На овие два гранични премини и утрово гужва – колони возила го фаќаат „последниот воз“ пред стапување на сила на новите мерки (ФОТО)

На граничните премини и денеска гужва. Граѓаните имаат уште малку време да искористат да заминат на одмор без да треба да приложуваат...
Вести

И во понеделник овие два гранични премини во земјава се преполни – еве колку време се чека за излез од Македонија и влез во соседството

И утрово гужва и раздвиженост на граничните премини во земјава. Според видео камерите поставени на Јавното претпријатие за државни...
Вести

Возачите особено да внимаваат на овие делници поради појава на одрони – сообраќајот се одвива непречено, еве каква е состојбата на граничните премини

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор...
Вести

Ќе ги отвори ли Грција конечно границите- два гранични премини целосно затворени за сообраќај, истиот се одвива само преку еден

Грчките грнаични премини „Дојрани“ и „Ники“ ќе останат затворени за сообраќај целосно до сабота, информираат надлежните. – Министерството...