гранични премини

Пронајдени се 89 резултати на тема „гранични премини“
Вести

Доколку утрово тргате на пат ова мора да го прочитате – еве каква е состојбата низ граничните премини во земјава

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на...
Вести

Ова мора да го знаете ако ја напуштате Македонија денеска – колони од возила на границите, еве колку време се чека

На граничниот премин „Табановце“ за влез се чека околу еден час, додека на преминот „Богородица“ за излез се чека околу 30 минути, информираат...
Вести

ЗГОЛЕМЕНА ФРЕКВЕНЦИЈА НА ВОЗИЛА: На Табановце се чека еден час, еве каква е ситуацијата на останатите гранични премини

Зголемен е интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Како...