граничен премин

Пронајдени се 105 резултати на тема „граничен премин“
Хроника

ТЕТОВЦИ И ГОСТИВАРЦИ НЕ ПРЕСТАНУВААТ ДА БЕГААТ – секојдневно наместо во изолација ја напуштаат земјата, вчера истото го сториле четворица

Четири лица наместо во изолација ја напуштиле Македонија. -Вчера полициски службеници од СВР Тетово и ОВР Гостивар извршиле контрола...
Хроника

За ова е потребно храброст: Сакал да го премине граничниот премин како ништо да немал во својот автомобил, а потоа следувал хаосот

На 14.08.2021 во 21.30 часот во близина на фабрика на ул.„7 Ноември“ во Гевгелија полициски службеници од Полициската станица за граничен премин...
Вести

КОЛОНИ ВОЗИЛА: На „Богородица“ и „Табановце“ се чека 30 минути, можност за зголемување на времето на чекање (ФОТО)

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини...