граничен премин табановце

Пронајдени се 34 резултати на тема „граничен премин табановце“
Македонија

Уапсен 22 годишен возач на граничниот премин Табановце – вршел превоз на патници без дозвола за меѓународен превоз

Полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север на 25 декември 2021 во 12 часот на Граничен премин Табановце при извршена...
Вести

Трета доза или пак сите се враќаат дома – на овој граничен премин попладнево гужва и покрај неработниот ден во земјава (ФОТО)

Македонските граѓани празничниот неработен ден во земјава го искористија за да заминат во соседството. Според видео камерите на граничните...
Вести

НА ОВОЈ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН ПОПЛАДНЕВО СЕ ЧЕКА ЧАС И ПОЛОВИНА – сите што сакаат да ја напуштат државата заглавени во хаос

На ГП Табановце попладенво за излез од државата времето на чекање е 90 минути, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема...
Вести

ГУЖВА НА ТАБАНОВЦЕ: За излез од државава се чека околу 2 часа, еве каква е состојбата на останатите гранични премини

На граничниот премин Табановце за излез од државата попладнево се чека околу два часа. На останатите гранични премини, од македонска...
Вести

Повторно гужва на граничните премини низ земјава – само на Табановце се чека еден час, еве каква е состојбата на другите премини

На граничниот премин Богородица за излез од државата се чека до 15 минути, додека на Табановце за излез времето на чекање е околу еден...
Вести

ВРИЕ НА ТАБАНОВЦЕ: Стотина автомобили чекаат за влез во Србија, следува масовна вакцинација на македонските граѓани! (ФОТО)

Утрово според камерите поставени на граничниот премин „Табановце“ може да се забележи дека стотици автомобили чекаат влез во соседна...