град

Пронајдени се 56 резултати на тема „град“
Општини

НЕВРЕМЕ СО ГРАД ГО ЗАФАТИ СТРУМИЧКО НОВО СЕЛО: Невообичаен за овој период од годината, најмногу штета има на автомобилите

Невреме проследено со град, силен ветер и грмотевици го зафати струмичко Ново Село вечерва околу 18:00 часот. Како што велат очевидци,...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов не мрдна со прст за решавање на аерозагадувањето, запрепастувачки фотографии – Скопје се гуши

Скопје се гуши, утро 24 јануари 2021 година. Шилегов ветуваше чист воздух за сите, епилогот низ фотографии покажува дека Скопје се труе,...