гп табановце

Пронајдени се 64 резултати на тема „гп табановце“
Хроника

Во „мерцедес спринтер“ на Табановце откриени 620 непријавени парчиња производи за широка потрошувачка и поголема количина текстил

На 01.02.2023 на Граничен премин Табановце, полициски службеници од Одделот за гранични работи и миграции – Мобилна единица, во содејство...
Хроника

Два автобуси вршеле меѓународен превоз на патници без соодветна документација, изречени соодветни санкции

На 30.08.2022 од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце било констатирано непочитување на законите...
Вести

ГУЖВИ: На ГП Богородица за излез од државата се чека околу 30 минути, а на ГП Табановце околу еден час и за влез и излез

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање...