ГП Бoгородица

Пронајдени се 43 резултати на тема „ГП Бoгородица“
Вести

ГУЖВИ: На ГП Богородица за излез од државата се чека околу 30 минути, а на ГП Табановце околу еден час и за влез и излез

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање...
Вести

ЗГОЛЕМЕНА ФРЕКВЕНЦИЈА НА ВОЗИЛА: На Табановце се чека еден час, еве каква е ситуацијата на останатите гранични премини

Зголемен е интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Како...
Вести

Продолжениот викенд си го направи своето: Гужва на ГП„Богородица“, познато колку туристи поминале граница

Сообраќајната раздвиженост на ГП „Богородица” од утрово е зголемена како резултат на продолжениот викенд поради прославата на Велигденските...