гости

Пронајдени се 13 резултати на тема „гости“
Хроника

Со остар предмет им се заканувал на гостите и на вработен во угостителски објект, едно лице завршило на Клиника

Во СВР Скопје, вчера во 11:30 било пријавено дека во угостителски објект на ул.„Втора македонска бригада“, М.Ж.(32) од Скопје со остар предмет...
Регион

Грција го укинува задолжителното носење маска во молови и ограничувањето на бројот на гости во угостителските објекти!

Посетителите на моловите и трговските центри во Грција повеќе не се обврзани да носат заштитна маска, додека пак во кафулињата и угостителските...
Занимливости

„Некој нека ѝ ги отстрани градите и стомакот“: Невеста побарала помош за поправање на фотографија од свадба, па стана хит на интернет

Ниедна невеста не сака некој од гостите на свадбата да ја засени, затоа што таа се мачела за организацијата за тоа да и биде најсреќен...
Занимливости

Видео прегледано повеќе од осум милиони пати за неколку часа: Сцени од ресторан во Венеција го заобиколија светот и го оставија без зборови

Поплавата која буквално го потопи италијанскиот град Венеција стана сериозна закана за цела Европа, но не и за тамошните жители и туристи...