голман

Пронајдени се 35 резултати на тема „голман“
Фудбал

Голманот на Манчестер јунајтед со своето Ламборџини излетал од патот, ја пробил заштитната ограда и едвај спасил жива глава (ФОТО)

Прилично лоша атмосфера имаше на денешниот тренинг на Манчестер јунајтед во клупскиот центар „Карингтон“. На вчерашниот пораз од...
Познати

Славниот голман сакаше да се пофали со скапоцениот „ѕвер“, но сите гледаа „таму долу“ и ја обвинија дека таа е заслужна за тоа (ФОТО)

Голманот на Манчестер Сити се најде во британските медиуми поради само еден детаљ кој предизвика бурни реакции во јавноста. Бразилецот...
Ракомет

Ристовски упати јасна порака додека се интонираше химната: Со овој гест ракометарот згреа илјадници македонски срца (ФОТО)

Македоснкиот ракометен репрзентативец Борко Ристовски се приклучи на ракометарите кои на тековното Светско првенство испратија јасна...
Познати

Порно актерката со порака до голманот на СПАЛ откако доби два смешни жолти картони: „Сакам да си играм со две топки“ (ВИДЕО)

Најглупавото исклучување во Серија А од пред неколку денови не остана прокоментирано ниту од италијанската порно актерка Паоле Саулино. Позната...
Фудбал

Ливерпул го доби она што одамна го немаше: Ваков голман на Енфилд немало долги години- дали конечно се спремни за титула? (ВИДЕО)

Ладнокрвност, сигурност, самодоверба и уште многу работи кои Ливерпул ги немаше на голот уште од најдобрите денови на Пепе Реина на...
Фудбал

Фудбалскиот свет во неверување: Поради леукемија голманот директно од СП во Русија во болнички кревет и пензионирање (ФОТО)

Голманот на Вулверхемптон, Карл Икеме, одлучи да ја заврши професионалната кариера, откако минатото лето му беше дијагностицирана акутна...