голман

Пронајдени се 59 резултати на тема „голман“
Познати

СРПСКИОТ ФУДБАЛЕР ВО ШОК – кога се вратил во домот во Франција начекал голи ѕидови, крадците му го земале дури и мебелот

Голманот на фудбалската репрезентација на Србија, Предраг Рајковиќ, доживеал шок кога се вратил во Франција. Рајковиќ изминатите денови...
Фудбал

Фотографијата каде сопругата и бебето му ја држат раката ја откри големата трагедија – познатиот голман не ја победи борбата со леукемијата!

Белгискиот голман Мигел ван Дам, ја загуби битката со леукемијата на 28-годишна возраст. Ван Дам беше член на тимот на Серкл Бриж, и после...
Фудбал

Репрезентативниот голман на Македонија позитивен на коронавирус- еве дали имал контакт со останатите фудбалери!

Репрезентативниот голман, Даниел Божиновски доби позитивен тест на Ковид-19 и нема да биде во составот на фудбалската репрезентација...