голема албанија

Пронајдени се 5 резултати на тема „голема албанија“
Скопје

Шилегов ќе именува улици во Скопје каде ќе ја слави промената на името во Нивици и цела призренска лига која ја основа идејата за Голема Албанија

Нови имиња на улици: 344 нивици 401 Призрени Имер (1820-1887), делегат на Призренската Лига 559. Шкупи Јашар Беј, (1860-1919), претседател на скопската...
Познати

Дуа Липа повторно се огласи, овој пат мотивирана како никогаш досега- еве што имаше да порача зa картата од „Голема Албанија“

Пејачката со албанско потекло Дуа Липа повторно се огласи на социјалните мрежи откако претходно објави слика со карта од „голема Албанија“...