гоб 8 септември

Пронајдени се 25 резултати на тема „гоб 8 септември“
Вести

ПРОТЕСТ на здравствени работници од ГОБ „8 Септември“: Владата да ја сфати сериозно работата, за тоа за што се платени- здравството нема лекарства, починуваат пациенти

Здравствени работници од ГОБ „8 Септември“ денеска излегоа на протест поради доцнење на плата. Претседателката на независниот синдикат...
Вести

ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ЛЕКАРИТЕ СЕ БОРАТ ЗА УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ: 35-годишен кавадарчанец две недели е во тешка состојба

Лекарите во ГОБ „8 Септември“ се борат да му го спасат животот на млад пациент од Кавадарци. Директорот на болницата, д-р. Христијан...
Вести

Сведоштво за голготата на пациентите: Мајка ми почина во ходник, Филипче јавно да каже дека во „8-ми Септември“ е забрането да примаат пациенти над 70 години

Членови на семејствата на пациенти, нивни блиски роднини секојдневно на социјалните мрежи ги споделуваат своите искуства во борбата...
Хроника

ДЕТАЛИ ЗА ДРАМАТА: Насилно сакал да го земе телото на починатата мајка, наместо да седи во изолација бидејќи бил позитивен, па настанал хаосот!

На 30.06.2020 година во 19.00 часот лекари од Ковид центарот во Градската општа болница „8 Септември“ пријавиле дека од страна на неколку...
Вести

ДРАМАТА ВО ГОБ 8 СЕПТЕМВРИ ПРОДОЛЖУВА: Приведени шест лица кои и се заканувале на докторката- еден од нив со коронавирус

Шест лица вечерва се приведени во полициската станица Гази Баба поради инцидент во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје. Како...
Вести

Расте бројот на новозаболени од коронавирус – Чаир, Аеродром, Бутел и Центар со најмногу случаи, болниците полни со пациенти

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава и натаму е висок. Вчера беа регистрирани нови 134 заразени и осум починати. Вкупниот...
Вести

Сестра и техничар од ГАК позитивни на коронавирус, заразен персонал и во ГОБ 8 септември- Филипче за вториот бран ги обвинува граѓаните

Министерот за здравство Венко Филипче денеска преку прес- конференција откри дека во ГОБ 8 септември има заболено еден доктор, седум...