Ѓорѓија Сајкоски

Пронајдени се 59 резултати на тема „Ѓорѓија Сајкоски“
Вести

Сајкоски: Министерството за образование да преземе активности за информирање на учениците во основните училишта за ликот и делото на Гоце Делчев

ВМРО-ДПМНЕ преку пратеничката група ќе достави до Собранието Декларација по повод 150 годишнината од раѓањето на големиот македонски...
Вести

Сајкоски: Предложената влада е лош експеримент на Заев, сите министри му ги договори на Ковачевски, а тој треба да ја води владата диригиран од Струмица

Наместо нова влада гледаме предлог за влада во која ништо не е ново, влада со стари кадри која ќе ги споделува истите вредности со претходната...
Вести

Сајкоски до Заев: Да ги наречеш зло сите што не гласале за тебе само значи дека си отсутен од реалноста и бескрупулозен во намерата да ја задржиш фотелјата за која мислиш дека природно им припаѓа

Отворено писмо од Ѓорѓија Сајкоски до Зоран Заев:  “Кога тие ќе удираат ниско, ние ќе одиме високо”. Гледам дека Зоран Заев се обраќа...
Општини

Сајкоски од Крушево: Ова се избори каде што граѓаните на Република Македонија треба да кажат СТОП на корупцијата, криминалот и нереализираните лажни проекти

„Вечер кога дојдов во Крушево видов една работа дека на 17-ти октомври Крушево ќе има нов градоначалник и тоа ќе биде Билјана Проеска,...
Вести

Сајкоски: Сега е моментот да ги поразиме, бидејќи ништо не направија откако се на власт, да ги поразиме за да донесеме нова иднина за Маврово – Ростуше

Ве убедувам дека докторот Мевмед Џафери ќе биде градоначалник, ве убедувам дека ќе имаме советничка листа која ќе има најмногу гласови...
Општини

Сајкоски од Дебарца: Гарантираме реконструкција на 2.000 улици, 100 градинки, 150 училишта и подобра животна средина со 150 нови паркови

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски вечерва на мини митингот во Дебарца порача дека понудата за нова иднина носи развој...
Вести

Сајкоски: Со поддршката која ќе ја добиеме од граѓаните ќе оствариме победа и ќе направиме промени во Македонија

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски од централниот настан за преставување на кандидатите за градоначалници, кој традиционално...
Вести

Сајкоски од Прилеп: Спортскиот рекреативен центар кој требаше да биде изграден во Прилеп е само ливада, на што власта потроши 16 милијарди евра народни пари за четири години?

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓоргија Сајкоски, на вечерашната трибина во Прилеп, истакна дека власта потрошила 16 и пол милијарди...
Вести

Сајкоски: Брутален притисок од страна на полицијата на Спасовски и Заев, врз граѓаните кои протестираа против предавствата на Заев

Со жалење можам да кажам дека без никакви причини и без никаков повод беше приведен еден наш активист. Сега сакам да апелирам до полицијата,...