ѓорге иванов

Пронајдени се 221 резултати на тема „ѓорге иванов“
Вести

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија: Дали се уште незаконското следење на комуникации се прикрива со користење на измислени извори?

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија e згрозен од содржината на јавно објавеното решение за притвор на лицето Кирил Божиновски,...
Вести

Дали власта се вплетка во уште поголем скандал: Кој ќе понесе одговорност за прислушувањето на Кабинетот на Иванов?

Движењето Бојкотирам бара одговорност за незаконско прислушкување на институцијата Претседател на Р. Македонија од страна на УБК. На...
Вести

Кабинет на Иванов: Oстанува нејасно, врз основа на што се следат активностите на претседателот Иванов и неговиот Кабинет од страна на УБК?

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување...