г 20

Пронајдени се 20 резултати на тема „г 20“
Вести

Гутереш ги повика лидерите на  Г-20 на повеќе храброст заради справување со критичните проблеми поради климатските промени

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш ги повика лидерите на земјите од Г-20 да заземат посилна лидерска улога и...