фотографија

Пронајдени се 34 резултати на тема „фотографија“
Занимливости

Ова семејство плати професионалец да ги фотографира во природа: Кога го видоа резултатот останаа шокирани, вакво нешто не сте виделе

Велат дека фотографијата вреди повеќе од 1.000 зборови, во случајов 250 долари. Семејството Зарин стапи во контакт со средовечна жена, која...
Скопје

Фотографијата од Скопје која предизвика реакции на интернет: Не може да оди, ама на црвено на пешачки лета

На социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа возрасно лице како поминува на пешачки, на црвен семафор за пешаците. Фотографијата...
Скопје

Внимавајте што споделувате на Фејсбук може сите да ви се смеат: Еве каде е направена фотографијата со „дечкото од Скопје“

Дечково стоеше после Капитол. Браво!!! Сепак некој ќе се подзамисли, пишува под оваа фотографија која масовно се споделува по социјалните...
Живот и стил

Се фотографирале, а девојчето плачело и кажало морбидна работа: Никој не му веруваше, но кога ја видоа сликата ги полазија морници (ФОТО)

На социјалните мрежи кружи фотографија која нема на кого не му влеа страв во коски. Моментот кој е овековечен со мобилен телефон на прв...
Живот и стил

„Мамо, ова е мојата нова девојка“: Момчето открило премногу, поради оваа фотографија сака да “пропадне во земја“

22-годишниот Мејсон Валанс неодамна направи една голема грешка за која доцна сфати, но вечно ќе се кае. Тој имал добра намера, да покаже...
Занимливости

Колку триаголници гледате на фотографијата: Ако изброите точно, вие сте натпросечно интелигентни (ФОТО)

На прв поглед делува едноставно дека може да ги пронајдете сите триаголници кои се кријат на оваа фотографија. Ако успеете да ги пронајдете...
Живот и стил

На оваа фотографија има три мотиви: Тоа што прво ќе го забележите открива многу за вас како личност

Велат дека само генијалците за краток рок можат да воочат три различни мотиви на оваа фотографија. Но, важно е која прво ќе ја забележите. Еве...
Познати

Се пишуваше дека се разведуваат, а сега Анабела Атијас и сопругот со заедничка фотографија ставија крај на шпекулациите

Анабела и Андреј Атијас околу 11 септември жесто се скарале, а потоа и физички се пресметале во нивниот стан во Белград, пишуваа тогаш...
Живот и стил

Ја фотографирал бремената сопруга, не ни претпоставил дека прави една од најубавите фотографии на светот (ФОТО)

Бремената жена позирала на една плажа на Флорида, кога нејзиниот сопруг ја фотографирал баш во моментот кога се случило нешто неверојатно. Еден...