фонтана

Пронајдени се 11 резултати на тема „фонтана“
Општини

Несекојдневно утро за струмичани- чуден феномен се случува во фонтаната долж булеварот во центарот на градот (ФОТО)

Чуден феномен се случува во центарот на Струмица. Фотографиите кои кружат на социјалните мрежи ова утро укажуваат на чуден „феномен“...
Занимливости

ВИДЕО: Двете сакаа да се фотографираат од исто место покрај познатата фонтана, па се истепаа- ова е нивната казна од полицијата

Голем број туристи го посетуваат Рим секоја година, а многумина од нив сакаат да се сликаат пред познатата Фонтана треви за спомен. Тоа...