финансии

Пронајдени се 19 резултати на тема „финансии“
Вести

Петрушевски: Проблемите на МРТВ произлегуваат од финансискиот момент, односно од моментот што владата не си ги извршува своите обврски кон истата

Проблемите на МРТВ произлегуваат од финансискиот момент или од моментот што владата не си ги извршува своите обврски кои што произлегуваат...
Хороскоп

Eве кои 3 хороскопски знаци ќе имаат среќа во кариерата и финансиите: До 10 август ќе добијат неочекуван прилив на пари

Три хороскопски знаци до 10-ти август ќе имаат големи прилики што се однесува до парите и работата. За овие три знаци следат убави вести,...
Вести

Македонија станува единствена земја во светот која наместо да им помага на домаќинствата, истите дополнително ги оптоварува

Додека нафтата на светско ниво е под минусот, Владата предводена од СДСМ удира по грбот на народот и ја зголемуваат акцизата. Владата...
Економија

Комисија за финансии на ВМРО-ДПМНЕ: Ова е резултат на политичката нестабилност и немањето владеење на право

Погледнете ги инфографиконите од минатата недела. Политичката нестабилност и немањето владеење на право, пропратено со ниска реализација...