фатиме фетаи

Пронајдени се 31 резултати на тема „фатиме фетаи“
Вести

Чашуле: Екс специјалната јавна обвинителка Фетаи преку својата уста ја симна маската на актуелниот премиер Заев

Коле Чашуле, во синоќешната емисија „ Седница со Коле Чашуле“ зборуваше за случајот „Монструм“. -Миленичката на шарената револуција,...
Вести

Не ги пријавиле високите надоместоци: Aнтикорупциска поднесе прекршочни за 10 обвинители на СЈО на чело со Јанева и Фетаи

Антикорупциската комисија одлучи да поведе прекршочна постапка против десет обвинители кои работеа во СЈО бидејќи не ги пријавиле...
Вести

На покана на владата Ленче и Фатиме славеа заедно со владата: „Од вторник ќе зборуваме за СЈО, денеска славиме“

Обвинителките од СЈО Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи присуствуваа на прославата за 8-ми септември, денот на независноста на Македонија,...