фајзер

Пронајдени се 177 резултати на тема „фајзер“
Вести

Пристигнаа 250 илјади дози од Фајзер донација од Италија, апели за масовна вакцинација- до крај на месецов ќе бидат уништени 300 илјади дози

Министерството за здравство вчера доцна попладнето презеде донација од 250 илјади дози вакцини против Ковид-19 од производителот Фајзер...
Регион

Во Србија пристигна антивирусниот лек на „Фајзер“ – северниот сосед стана прва земја во континентална Европа која го доби „Паксловид“

Првиот контигент од антивирусниот лек Паксловид на Фајзер, еден од најмодерните лекови против корона вирусот, пристигна во Србија....