европска народна партија

Пронајдени се 4 резултати на тема „европска народна партија“
Вести

ЕПП и посакува среќа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите: Борбата против корупцијата, независното судство, економските реформи и владеењето на правото мора да продолжат

Европската народна партија преку твит на официјалниот Твитер канал им посака на ВМРО-ДПМНЕ среќа на изборите на 15 јули. Имено Европската...
Вести

Ова се пораките од лидерите на ЕПП самитот во Загреб: Мицкоски порачува дека Македонија припаѓа на европското семејство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера и денеска присуствуваше во Загреб во рамки на самитот на Европската Народна Партија. Освен...