ЕПП

Пронајдени се 43 резултати на тема „ЕПП“
Вести

Мицкоски од регионална средба на ЕПП: Посакувам успешен настан, им благодарам на Конрад Аденауер и партиите од ЕПП за соработката

Тука сум денеска да се обратам практично на една регионална средба на Европската народна партија која што ја организира фондацијата...
Вести

„СДСМ лиферува лажни вести за Когресот на ЕПП, одговорност за ќорсокакот во интеграциите треба да го бараат кај Заев“

СДСМ се обидува да лиферува лажни вести за Конгресот на ЕПП, за да дефокусира од својата неодговорност и состојбите до кои ја донесе...
Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ кога станува збор за националните интереси е во одбрана на истите и така ќе продолжиме, наш главен приоритет во моментот е да ги почнеме преговорите со ЕУ

„Тоа е мојата порака која што ја кажувам често пати и во Македонија каде што имам настани и говори, дека како што се обединивме сите...
Вести

Мицкоски од Конгресот на ЕПП: Апелирам до европските лидери да помогнат кон европската перспектива на Западниот Балкан, Македонија што поскоро да ги почне преговорите

Ова се тешки времиња за нашиот континент, како и за нашиот глобален систем на демократски вредности. Сепак, тешките времиња обично го...
Вести

Секретарот за меѓународна соработка во ЕПП: Промените се неопходни и возможни, граѓаните ја поддржаа обединувачката кампања

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изрази благодарност за поддршката од Патрик Волер, секретарот за меѓународна соработка...
Вести

По ЕПП и Интернационалната демократска унија и посакува среќни, фер и слободни избори на ВМРО-ДПМНЕ идната недела (ФОТО)

Интернационалната демократска унија (ИДУ) преку порака до ВМРО-ДПМНЕ на својот Твитер профил и посака среќа на партијата на претстојните...
Вести

Мицкоски од видеоконференцијата на ЕПП: Aпелирам да помогнете да не се кочи и да се забрза процесот на интеграција на Македонија во ЕУ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска учествуваше на Самитот на лидери на ЕПП во чиј фокус е Западниот Балкан од кој...