елтон џон

Пронајдени се 9 резултати на тема „елтон џон“
Познати

Пред 21 година пееше на погребот на принцезата Дајана, а утре во нејзина чест ќе ги забавува присутните гости на кралската венчавка

Британија со нетрпение се подготвува за кралската венчавка која ќе се одржи утре. Принцот Хари и идната принцеза Меган Маркл утре ќе...