електрични автомобили

Пронајдени се 4 резултати на тема „електрични автомобили“
Технологија

Рено најавува: До 2030 година компанијата целосно ќе биде пренасочена кон продажба на електрични автомобили

„Рено“ најави можно целосно пренасочување кон продажба на електрични автомобили, во Европа, до 2030 година. Но, има и „план Б“ доколку...
Технологија

Електричните автомобили го освојуваат светот, а ова се главните причини поради кои луѓето се одлучуваат за нив

Фановите на електричните автомобили тврдат дека возењето „на електрична енергија“ во голем град заштедува многу време и пари. Сепак,...