ел класико

Пронајдени се 27 резултати на тема „ел класико“
Фудбал

„Слушам кај шумат шумите“, „Македонско девојче“, „Јовано Јованке“: Македонска музика во Барселона пред „Ел Класико“ (ВИДЕО)

Вечерва на „Камп Ноу“ се игра големото шпанско дерби меѓу Барселона и Реал Мадрид, дуел кој е исклучително важен во борбата за пехарот...