ејми вајнхаус

Пронајдени се 7 резултати на тема „ејми вајнхаус“
Познати

10 години без безвременскиот уметник! На денешен ден почина славната Ејми Вајнхаус која потполно им се предаде на пороците

Брилијантната кариера на талентираната Ејми беше придружена со зависност од алкохол и дрога, како и нарушувања во исхраната. На денешен...
Познати

Карлеуша повторно ја тресе естрадата: Сподели снимки на кои е таа и тврди дека и се злоупотребени, па најави тужби во светски рамки!

Популарната пејачка Јелена Карлеуша сподели интересно видео и содржина на својот Инстаграм профил. Имено Карлеуша на својот Инстаграм...
Познати

Нема да им поверувате на сопствените очи: Поранешниот сопруг на Ејми Вајнхаус 8 години по нејзината смрт поднесе тужба, еве што бара

Ејми Вајнхаус почина на 23 јули 2011 година на само 27 години од својот живот. Зад себе остави бројни хитови кои и ден денес се слушаат и го...