Џастин Трудо

Пронајдени се 39 резултати на тема „Џастин Трудо“
Вести

Зеленски, Трудо и Фриленд разговараа за ситуацијата во Запорожје: Загриженост од потенцијални катастрофални последици по здравјето и безбедноста на Украинците и Европејците

Украинскиот претседател Володимир Зеленски разговараше за пожарот во нуклеарната централа Запорожје, предизвикан од руско гранатирање,...