Џанлуиџи Буфон

Пронајдени се 35 резултати на тема „Џанлуиџи Буфон“
Познати

Оваа секс бомба го засени голманот: Додека светот го очекува трансферот на Буфон тој ги полни батериите на плажа (ФОТО)

Додека светот се нетрпение чека во понеделник Пари Сен Жермен да го претстави новото засилување со легендарниот Буфон, голманот речиси...
Фудбал

И официјално дојде крајот на големата љубов: Буфон со емотивна порака се збогува од Јувентус и фановите на клубот (ФОТО)

Иако веќе подолго време се знае дека на големата љубовна приказна меѓу Џанлуиџи Буфон и Јувентус и дојде крајот, сепак тоа денеска е...
Познати

ФОТО: После 17 години се збогува од Јувентус, но сега сите зборуваат за преубавата жена на Буфон и нејзиното длабоко деколте

Џанлуиџи Буфон кој официјално објави дека го напушта Јувентус после цели 17 години. Иако сите очекуваа дека 40-годишниот голман ќе објави...
Фудбал

Последните мигови од љубовната приказна на Буфон и Јуве: Со емотивно видео Јувентус и се заблагодари на својата легенда

Заврши можеби една од најубавите љубовни приказни во фудбалот, приказна за која можеби треба и филм да сними, приказна во која главните...
Фудбал

Бура емоции во Торино: Фановите го испраќаат Буфон- солзи во очите и кај навивачите и кај легендарниот голман (ФОТО+ВИДЕО)

Џиџи Буфон во овие моменти го игра својот последен натпревар во кариерата како играч на Јувентус. Јувентус моментално го игра натпреварот...
Фудбал

Чао Италија: Буфон заминува во европскиот гигант- понудата е двојно поголема плата од она што го има во Јувентус

Опростувањето на Џанлуиџи Буфон од Јувентус и неговата иднина се главна тема на италијанските спортски медиуми. „Збогум Италија, повикува...