Џанлуиџи Буфон

Пронајдени се 13 резултати на тема „Џанлуиџи Буфон“
Фудбал

Драмата од Мадрид не е завршена: УЕФА почнува прогон на Буфон во Италија, сакаат да му ги загорчат последните мигови од кариерата

Не е уште готово, драмата од Мадрид не е завршена со оној контроверзен пенал, со исклучувањето на Џиџи Буфон и голот на Кристијано Роналдо....