Дубровник

Пронајдени се 28 резултати на тема „Дубровник“
Познати

Фановите ја осудија веднаш: Еве каде отиде и што прави Анабела откако ја блокираше Луна на Инстаграм- буквално се препороди! (ФОТО)

Српската пејачка Анабела Атијас по завршувањето на реалното шоу „Задруга 3“ ги спакува куферите и заедно со сопругот Андреј и ќерките...
Познати

8 милиони лајкови за голиот Роналдо- Откако неговата девојка се фотографираше по танга во Дубровник, време дојде за фудбалерот (ФОТО)

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез пред два дена пристигнаа во Дубровник каде ќе останат неколку денови во пресрет на католичкиот...
Познати

Роналдо и Георгина во Дубровник: Дозволено им е да го прават тоа што не им било на најголемите светски државници (ФОТО)

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо пред два дена со приватен авион пристигнал во Дубровник заедно со својата девојка Георгина. Како...
Регион

Силната бура и ветрот во Дубровник буквално носеа човек- тој со голема брзина се мавна со главата во ѕид (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Силните до сега незапаметени ветришта носеа дрвја, покриви, фасади, киосци, превртуваа јахти, а во силната бура во БиХ се повредени шест...