драги рашковски

Пронајдени се 50 резултати на тема „драги рашковски“
Вести

„Лидер“ објави нова аудиоснимка за Рашковски: „Не ни е дозволено да разговараме со Леонардо-правите работи кои се предмет на истрага“!

Порталот „Економски Лидер“ објави нова аудиоснимка за аферата поврзана со генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски.
Вести

Чепуњоски: Рашковски изнесе низа невистини против мене, пред надлежни органи ќе ги побијам неоснованите обвинувања

Разрешениот директор на техника во М-НАВ, Климент Чепуњоски, се огласи со реакција по вчерашната прес конференција на генералниот секретар...
Вести

Мицкоски: Ги охрабруван новинарите да пишуваат за криминалите, ако треба ќе формираме солидарен фонд откако ова Кацарска судство ќе донесе извесни пресуди

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во Отвореното студио на телевизија Алфа по низата корупциски скандали...
Вести

Василевска: Заев наместо да побара одговорност, тој го штити Рашковски со што докажа дека работел по негови инструкции и за негови цели

Зоран  Заев денеска  наместо да го повика на одговорност, го заштити Драги Рашковски. Заев  денеска докажа дека Драги Рашковски работел...
Вести

Втор ден власта молчи по заканите до новинарите од страна на Рашковски- Додека ВМРО повлекуваше тужби, СДСМ им се одмаздува!

Втор ден јавноста, новинарските здруженија, политичките партии, аналитичарите, експертите и адвокатите се во неверување од директните...