донација

Пронајдени се 117 резултати на тема „донација“
Вести

Денеска пристигнуваат околу 40.000 вакцини преку Ковакс системот од Астра Зенека, а утре донација од 100.000 вакцини на Синофарм

На денешната прес конференција, во изјава за медиуми, министерот за здравство Венко Филипче ја информираше јавноста дека денеска се...
Вести

Почнува вакцинацијата на вработените во критичната инфраструктура, закажани 3.000 термини за „Спутник“ која е донација од Србија

Масовното вакцинирање на населението против Ковид-19 во земјава официјално ќе почне од денеска во А1 Арената (сала „Борис Трајковски“)....
Вести

Србија ќе и донира на Македонија нови 40 илијади дози од руската вакцина „Спутник V“, половина пристигнуваат денеска

Владите на Македонија и на Србија постигнаа договор за донација на 40.000 вакцини „Спутник V“ од кои првата количина од 20.000 дози од компонентата...
Фудбал

Играј, играј за Вардар! Секој тикет на кој се наоѓа натпреварот на Вардар го зголемува фондот на Mozzart за донација на овој фудбалски клуб!

На трибините одамна не одекнува „ајде ајде Вардаре“, но постои начин да се даде голема поддршка – со секој уплатен тикет на кој се наоѓа...