донации

Пронајдени се 80 резултати на тема „донации“
Вести

Активистите за собирање хуманитарна помош за Турција и Сирија апелираат да не се донираат стари и оштетени работи

Студентите и активистите кои доброволно собираат помош на градскиот Плоштад во Скопје, во вид на облека, обувки, ќебиња и други потребни...
Вести

Турска амбасада во Македонија: Ќебињата и облеката кои се донираат треба да бидат нови и со декларација

Согласно најновите препораки од Амбасадата на Турција, донациите во текстил за земјотресот во Турција мора да бидат нови и со декларација. Македонските...
Вести

СКОПЈЕ ЗНАЕ ШТО ЗНАЧИ СОЛИДАРНОСТ – граѓаните масовно донираат по разорниот земјотрес во Турција и Сирија, еве до кога ќе трае акцијата! (ФОТО)

Граѓаните масовно донираат облека, храна, хигиенски средства и се она што сметаат дека им е неопходно на луѓето погодени од разорниот...
Вести

ДА ПОМОГНЕМЕ ДА СЕ ПРОНАЈДЕ МАРТИН: Отворена сметка за донации за потрагата по исчезнатиот Македонец на Халкидики

Три момчиња исчезнаа пред неколку дена во Халкидики, но за среќа две од нив беа пронајдени и спасени, додека по третото сè уште се трага. Иван...