долно блаце

Пронајдени се 10 резултати на тема „долно блаце“
Хроника

На граница уапсен жител на скопско Кондово: Сакал да избега во Косово бидејќи во Македонија се барал за издржување казна затвор

На 07.06.2022 во 17.45 часот на граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода Т.М.(26) од с.Кондово, скопско, затоа...
Хроника

Бил фатен со роба за која немал дозвола па му понудил пари на полицаецот да го почести: Уапсен косовски државјанин на Долно Блаце

Денеска (07.06.2022) на Граничен премин Долно Блаце, на излез од државата кон Косово, полициски службеници го лишија од слобода косовскиот...