дизел

Пронајдени се 25 резултати на тема „дизел“
Економија

Европа ги фрла, ние ги купуваме ако алва- во Македонија зголемен увозот на дизел возилата под евро 5 еко стандард

Во период кога во Европа е во тек голема чистка на дизел возилата кои се под „евро 5“ еко- стандардот, кај нас се забележува зголемен...
Вести

Германската влада сака производителите да ги унапредат продадените дизел автомобили, а судот подготвува забрана за дизел

Владата на Германија врши притисок врз домашните производители на автомобили да ги унапредат дизел-моторите што прекумерно загадуваат...
Вести

Брутални навреди кон народот од синот на пратеничката на СДСМ која тврдеше дека покачувањето на акцизата нема да ги погоди сиромашните

Виктор Стојчевки, син на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска на социјалните мрежи излезе со тешки навреди за граѓаните кои синоќа...
Вести

Ѓорчев: Веднаш да се укине покачувањето на акцизата на дизелот, цените на горивата галопираат, граѓаните ја плаќаат сметката

Инфлацијата тропа на врата, гледаме дека секој ден се зголемуваат цените на бензините и на дизелот, а од друга страна имаме ситуација...